Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Dlaczego zdecydować się na energooszczędny dom szkieletowy?

Natan Nowak 2019-03-10 0 komentarzy
Dlaczego zdecydować się na energooszczędny dom szkieletowy?

Najlepszą receptą na pożerający pieniądze i nerwy długi czas budowy jest wybranie domu prefabrykowanego. Taki budynek powstaje nie na placu budowy, a w fabryce, skąd w elementach dociera na miejsce. W przypadku domów szkieletowych wznoszonych przez firmę Dor-Tex, przedsięwzięcie może się zmieścić nawet w dwóch miesiącach.

Dzieje się tak, bo produkcja poszczególnych segmentów budynku odbywa się w hali, w doskonałych warunkach, bez względu na warunki atmosferyczne. Zmontowanie z nich domu to kwestia około dziesięciu dni, potem można już przystąpić do prac wykończeniowych. W czasie, gdy w fabryce trwają prace produkcyjne, inwestor może zająć się przygotowaniem terenu pod budowę.

Dzięki doskonałej izolacji termicznej domy szkieletowe energooszczędne są  bardzo opłacalne w eksploatacji. Ich ogrzewanie jesienią i zimą wymaga niewielkich ilości energii: ciepło z takich budynków po prostu nie ucieka. Ani dach, ani ściany nie wypuszczają go na zewnątrz. Można w takiej sytuacji ogrzewać budynek, zużywając niewiele prądu lub gazu, a dodatkowy efekt uzyskiwać dzięki kominkowi.

Domy z drewna są ponadto ekologiczne i zdrowe. Panujący w nich mikroklimat jest z jednej strony przyjemny, z drugiej bezpieczny nawet dla osób z problemami układu oddechowego, w tym astmatyków i alergików. Nie ma porównania między mieszkaniem w betonie a w drewnie – to zupełnie inna jakość życia.

Szkieletowy dom można dowolnie urządzić. Jego ściany wewnętrzne dają się malować, tapetować i kafelkować. Także na podłogach może się znaleźć dowolny materiał.       

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!