Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Glukometr Accu-Chek Performa nano

Melania Zawadzka 2019-06-28 0 komentarzy
Wpis

Medycyna rozwija się bardzo szybko, co przynosi korzyść każdemu, zwłaszcza osobom borykającym się z różnego typu schorzeniami. W przypadku osób cierpiących na cukrzycę rozwój aparatów pomiarowych oraz sposobów podawania insuliny znacząco poprawił komfort życia.

Jednym z urządzeń, które się do tego przyczyniło, jest glukometr. Nieduży i łatwy w obsłudze aparat pozwala na mierzenie poziomu glukozy we krwi bez konieczności wizyty u lekarza.

Na rynku można znaleźć różnego typu glukometry. Najpopularniejsze są aparaty z nakłuwaczem. Poprzez nakłucie palca jednorazową igłą umieszczoną na urządzeniu, można przenieść próbkę krwi na specjalny pasek. Po kilku sekundach aparat wyświetla dokładny wynik.

Metody badania glukometrem można podzielić na trzy rodzaje:

  • metoda fotochemiczna: polega na analizie światła odbitego od powierzchni zabarwionego pola testowego (paska z krwią),

  • metoda elektrochemiczna: mierzy natężenie prądu elektrycznego, który przepływa przez zabarwione pole testowe,

  • metoda automatyczna: automatyczne odczytanie i analiza wszystkich zmian, które są wyświetlane w formie liczbowej.

Glukometr Accu-Chek Performa nano to jeden z innowacyjnych aparatów z paskami do mierzenia poziomu glukozy. Wymaga on jedynie niewielkiej ilości krwi, aby podać prawidłowy wynik. Charakteryzuje się też niewielkimi rozmiarami, co sprawia, że można go nosić przy sobie.

Aparat wykonuje pomiar w ciągu pięciu sekund. Istnieje możliwość dzielenia wyników i oznaczenia pomiaru przed i po posiłku (aparat przypomina o pomiarze po posiłku po upływie 1-2 godzin od chwili poprzedniego pomiaru). Urządzenie przechowuje w pamięci do 500 pomiarów.

Tego typu glukometr, jak i inne akcesoria dla diabetyków, można nabyć w sklepie medycznym DiabMed.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!