Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Czy wirówki laboratoryjne przydają się w procesie produkcji?

Karol Jankowski 2022-09-18 0 komentarzy
Czy wirówki laboratoryjne przydają się w procesie produkcji?

Laboratorium działające na terenie firmy produkującej kosmetyki powinno spełniać tak samo rygorystyczne wymogi, jak podobne pomieszczenie użytkowane do analizy próbek biologicznych, pobranych od pacjentów. W obu przypadkach kluczowe jest zachowanie odpowiedniej higieny i sterylności. Należy zadbać również o właściwe zaplecze techniczne oraz technologiczne. Wiele sprzętów laboratoryjnych jest dość uniwersalnych, więc znajdą zastosowanie w każdej strefie, w której przeprowadza się badania. Przykładem takiego wyposażenia mogą być chociażby wirówki.

Wspomniane maszyny świetnie sprawdzają się przy wykonywaniu mieszanin i przy oddzielaniu poszczególnych komponentów. Z ich pomocą można w krótkim czasie wyizolować potrzebny składnik próbki i przekazać go do dalszej analizy. Pojawienie się takiej technologii w laboratorium znacząco przyspieszyło pracę oraz poprawiło jej efektywność. Obecnie dostępne na rynku  modele są kompaktowe i nie zajmują dużo miejsca. Cechuje je też bezawaryjność i prostota obsługi.

Wirówki laboratoryjne mają zróżnicowaną pojemność. Korzystając z jednego urządzenia, łatwo przeprowadzić równocześnie testing zawartości kilku, a nawet kilkunastu próbówek. Choć sprzęt tego typu nie należy do najtańszych, z pewnością warto w niego zainwestować. Przed złożeniem zamówienia należy się tylko upewnić, że kupuje się od sprawdzonego dostawcy. Certyfikowane produkty z kilkuletnią gwarancją, dostępne w sprzedaży wysyłkowej mogą zaproponować pracownicy EQLAB - WIRÓWKI LABORATORYJNE.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!