Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Duży ciągnik do transportu

Hubert Zalewski 2021-04-28 0 komentarzy
Duży ciągnik do transportu

Obecnie bardzo trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarstw rolnych bez ciągników, ponieważ są one pomocne podczas wykonywania wielu czynności. Ułatwiają przewóz ładunków i są wykorzystywane podczas wycinki drzew. Największą moc posiada duży ciągnik, choć na rynku są dostępne także modele w wersji mini, nieocenione podczas lżejszych prac. Sprzęty pochodzące od zaufanych producentów odznaczają się wielofunkcyjnością i bez trudu obrabiają wielohektarowe powierzchnie w krótkim czasie.

Informacje na ich temat udostępniono na internetowej stronie valtra.pl. Prowadzi ją doskonale zaopatrzona firma oferująca niezawodne ciągniki do transportu znajdujące zastosowanie w wielu branżach. Mogą współpracować ze sprzętami nieposiadającymi własnego napędu, takimi jak przyczepy. Urządzenia, o jakich mowa, składają się między innymi z koła pasowego, elementów hydrauliki zewnętrznej oraz wałków odbioru mocy. Sprawdzają się przede wszystkim w rolnictwie oraz branży transportowej. Ich atutem jest niewielki nacisk jednostkowy na podłoże i zwrotność, która sprawia, że mogą być stosowane w ciasnych przestrzeniach.

Do najpopularniejszych zalicza się modele kołowe ze stałym napędem na tylnej osi. Są one nabywane ze względu na uniwersalność oraz dużą moc. Innym rozwiązaniem godnym uwagi są maszyny gąsienicowe, w których układem jezdnym są gąsienice. Przydają się one podczas poruszania się po grząskich i nierównych terenach, przykładowo na polach lub w lasach. Produkuje się je ze zbrojonej stali odpornej na warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!