Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Kruszarka do kamienia

Liwia Zawadzka 2020-07-07 0 komentarzy
Kruszarka do kamienia

W ofercie firmy Aztech znajdują się maszyny do kruszenia oraz rozdrabniania materiałów na mniejsze frakcje. W zależności od konkretnego przeznaczenia i miejsca pracy w urządzaniach tych stosuje się różne rozwiązania technologiczne. Przedsiębiorstwa, które zajmują się obróbką kamieni, węgla oraz gruzu powinny zwrócić uwagę na kruszarkę młotkową, która dostępna jest w dwóch wariantach:

  • pozioma,
  • pionowa.

Charakterystyczną cechą kruszarki poziomej jest zastosowanie poprzecznego,  regulowanego rusztu na dole urządzenia. Dzięki temu operator maszyny ma całkowitą kontrolę nad otrzymywaną frakcja materiału.

Z kolei kruszarka do kamienia pionowa wyróżnia się możliwością kruszenia frakcji o wielkości mniejszej niż 1 mm. Ponadto specjalna konstrukcja pozwala na obróbkę materiału o podwyższonej wilgotności, a nawet dodawanie wody w trakcie pracy urządzenia.

W środku każdej kruszarki młotkowej znajduje się wirnik, do którego przymocowane są młoty. Spadające odłamki kamieni zderzają się z ruchomą konstrukcją i nie zmieniają tor lotu, dzięki czemu uzyskuje się zamierzony efekt w postaci dużego rozdrobnienia materiału.

Ze względu na swoje właściwości kruszarka może być stosowana w różnych branżach. Świetnie nadaje się do obróbki takich materiałów jak:

  • kamień,
  • beton,
  • cegła,
  • bazalt,
  • węgiel.

Elementy wewnętrzne maszyny zostały wykonane w wysoko gatunkowej stali manganowej. Dzięki temu jest ona bardzo wytrzymała i nie ulega uszkodzeniu, gdy do jej środki wpadnie zbyt twarda skała. Gdyby jednak doszło do awarii, firma zapewnia szybki serwis oraz dostęp do części zamiennych.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!