Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Rejestracja polskiej firmy w Niemczech

Agata Mazur 2020-10-12 0 komentarzy
Rejestracja polskiej firmy w Niemczech

W internecie dostępne są różnego rodzaju usługi dla przedsiębiorców. Mogą oni skorzystać z fachowego wsparcia w prowadzeniu biznesu, na każdej płaszczyźnie. Stroną internetową, proponującą pomoc w kwestiach podatkowych, windykacyjnych, transportowych, czy też tematach związanych z nieruchomościami, jest jadzynlt.pl. Witryna należy do radcy prawnego, który szczególnie mocno wspiera działania związane z prowadzeniem działalności poza granicami kraju. Przykładem jest tu rejestracja polskiej firmy w Niemczech

Wymaga to odpowiedniego przygotowania i dopełnienia licznych formalności. Dlatego też, podjęcie współpracy z osobą, która na co dzień zajmuje się tego rodzaju tematami, może okazać się najlepszą decyzją.

Podstawowym krokiem, jaki powinien być podjęty, jest załatwienie wszystkiego, co związane z podatkami. W większości przypadków mowa tu o potrącaniu piętnastu procent od wynagrodzenia. Istnieje jednak kilka wyjątków, które zwalniają z tego obowiązku:

  • polski usługodawca musi posiadać niemiecki numer identyfikacji podatkowej,
  • urząd może wydać zaświadczenie mówiące o tym, że wnioskodawca jest wiarygodny podatkowo,
  • można postarać się o terminowe zwolnienie.

Na stronie internetowej kancelarii dostępny jest także niezwykle praktyczny poradnik dotyczący tego, co najważniejsze w przypadku prowadzenia firmy w Niemczech. Można się z niego dowiedzieć, jak wyglądają kwestie związane z następującymi zagadnieniami:

  • płaca minimalna i obowiązki z tym związane,
  • kasa urlopowa SOKA-BAU,
  • ubezpieczenie społeczne pracowników,
  • zgłoszenie świadczonych usług do izby rzemieślniczej.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!