Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Soki do Bubble Tea – jakie wybrać?

Cyprian Kołodziej 2023-12-18 0 komentarzy
Soki do Bubble Tea – jakie wybrać?

Przepis na tę niezwykłą herbatę przywędrował do Europy z Tajwanu. To właśnie właściciel jednej z tamtejszych herbaciarni – Liu Han Jie – po raz pierwszy przygotował kolorowy napój z bąbelkami. W ten sposób chciał zachęcić dzieci do regularnego picia naparu z ziół. Początkowo nawet nie przypuszczał, że zyska on taką popularność i będzie znany na całym świecie.

Oryginalny przepis na Bubble Tea składa się z:

  • liści zielonej lub czarnej herbaty – bogatych w aminokwasy oraz witaminy, takie jak C, E, K czy B,
  • mleka – źródła wapnia, fosforu i witaminy D,
  • kulek tapioki zawierających fosfor, magnez czy potas,
  • kostek lodu – warto je dodawać, zwłaszcza latem, dla ochłody i orzeźwienia.

Dla koloru i smaku, szczególnie w Europie, dodaje się jeszcze galaretki, syropy owocowe czy bitą śmietanę. Taka forma podania napoju jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci i chętnie po niego sięgają.

Jakie soki do Bubble Tea wybrać? Najbardziej popularne są te jabłkowe, ale na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów i smaków, które można łączyć według własnych upodobań. Warto wymienić choćby naturalne koncentraty pomarańczowe, truskawkowe czy brzoskwiniowe. Do tych nieco bardziej egzotycznych należą owoce liczi. Duży wybór takich produktów znajduje się na bubbletea.pl. Udostępniono tam wiele ciekawostek na temat bąbelkowej herbaty i sposobów jej parzenia. Dzięki temu każdy może ją przygotować w domowym zaciszu. Na portalu zaprezentowano też inne dodatki i akcesoria – niezbędne do przyrządzania tego tajwańskiego specjału.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!