Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Studnie betonowe - dlaczego są tak chętnie wybierane?

Ada Cieślak 2021-11-21 0 komentarzy
Studnie betonowe - dlaczego są tak chętnie wybierane?

Beton to materiał znany nie od dziś. Jest on używany między innymi w branży budowlanej do tworzenia schodów, posadzek i fundamentów. Interesują się nim także producenci studzienek kanalizacyjnych. Są to ważne części sieci wodno-kanalizacyjnej znajdującej się w domu. Budowa takich konstrukcji nie jest skomplikowana. Ich podstawę stanowią betonowe kręgi o różnej średnicy, które są stawiane jeden na drugim, co daje możliwość stworzenia szczelnej rury do przepływu wody.

 

Tego typu kręgi mają odpowiednią formę i posiadają niewielkie wybrzuszenia nazywane zamkami, dzięki czemu mogą na siebie nachodzić. Konstrukcje tworzone przez profesjonalistów chronią przed niekontrolowanym przemieszczaniem się elementów betonowych i zapewniają niezawodność. Wykorzystują oni także elastomerowe uszczelki, wpływające na szczelność studzienek. Ich sprzedażą zajmuje się przedsiębiorstwo Pascal Prefabrykaty.

 

Na katalog firmy składają się wytrzymałe i niezawodne studnie betonowe polecane ze względu na niepodatność na zniszczenia mechaniczne oraz działanie żrących substancji. Beton nie wymaga impregnacji i bardzo trudno go uszkodzić, dlatego coraz częściej zastępuje tworzywa sztuczne. Jego zaletą jest ponadprzeciętna wytrzymałość na ściskanie, co oznacza, że z łatwością wytrzymuje duże obciążenia i nie wymaga częstej wymiany. Ponadto zachowuje swój pierwotny kształt przez lata, a na jego powierzchni nie pojawiają się grzyby, drobnoustroje oraz pleśnie. Cena studni zależy między innymi od średnicy betonowych pierścieni.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!