Dzięki kresowy.pl wschód popularności Twojej firmy nadejdzie wcześniej!

Szamba betonowe w Wieliczce - czy to dobre rozwiązanie?

Melania Zawadzka 2022-11-25 0 komentarzy
Szamba betonowe w Wieliczce - czy to dobre rozwiązanie?

Na szamba składają się podziemne zbiorniki bezodpływowe, dające możliwość pozbywania się nieczystości, bez ryzyka niszczenia środowiska naturalnego, w tym wód gruntowych. Modele o odpowiedniej szczelności zabezpieczają przed wyciekami oraz ulatnianiem się przykrych zapachów, które mogłyby być uciążliwe dla lokatorów i sąsiadów. Można podłączać je do pobliskich systemów kanalizacji miejskiej. Wówczas odgrywają rolę zbiorników retencyjnych, zmniejszających ryzyko zatykania się uzbrojenia podziemnego. Konstrukcje te trzeba co jakiś czas opróżniać. W tym celu należy wezwać firmę dysponującą wozem asenizacyjnym, nazywanym szambiarką.

W przeszłości stosowano głównie modele plastikowe, które niekiedy pękały. Z tego powodu wielu właścicieli domów lub domków letniskowych stawia na konstrukcje betonowe. Tworzy się je z wyselekcjonowanych mieszanek, odpornych na działanie agresywnych środków chemicznych oraz pojawianie się pleśni lub grzybów. To niezawodne produkty dla klientów z dużymi wymaganiami, które można umieszczać w pobliżu podjazdów bądź parkingów.

Firmą zajmującą się ich sprzedażą jest System Plus. Szamba betonowe w Wieliczce, jakie oferuje, rzadko ulegają uszkodzeniom, dzięki czemu ich posiadacze nie zaprzątają swojej głowy kosztownymi naprawami. Zainteresowani wybierają spośród modeli jednokomorowych i dwukomorowych. Pierwsze z nich odnajdują się na mniejszych posesjach, natomiast drugie dają możliwość rozprowadzania zamienionych w wodę ścieków do gruntu. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki szczepom bakterii, pozbywającym się szkodliwych substancji.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!